Tost hoopt Gasly na daverende zege niet te verliezen aan Red Bull

Natuurlijk kwam de overwinning van Pierre Gasly ook voor AlphaTauri-teambaas Franz Tost als een verrassing, maar hij voelde met het team naar eigen zeggen wel dat er iets moois aan zat te komen: "We hadden een snelle wagen. Bovendien zou Pierre op Spa-Francorchamps zonder safety car al vijfde zijn geworden. Vandaag pakte echter alles goed uit en zonder fouten won Gasly dus."
In gesprek met Sky Sports F1 roemt de Oostenrijker de volwassen manier van rijden van Gasly: "In de tweede sector won hij steeds tijd, waardoor hij het tijdverlies in de eerste sector wist te compenseren. Hij reed werkelijk briljant en het was mooi om te zien hoe hij de race in de slotfase wist te controleren."
Het kan haast niet anders of er gaat gesproken worden over de vraag of dit dan het moment is om Pierre Gasly terug te zetten in de Red Bull, ten koste van Alexander Albon, die een ronduit belabberde race reed.
"Vorig jaar liep Pierre rechtstreeks vanuit Red Bull (waar hem de wacht was aangezegd, red.) mijn kantoor binnen. Hij vertelde me dat hij zich thuis voelde bij het team omdat we als familie voor hem zijn. Mochten we hem nu echter weer kwijtraken, dan is dat een goed teken. Dat betekent dat wij als team ons werk goed hebben gedaan."
Toch verwacht Tost niet dat het op korte termijn zover komt: "Ik heb het gevoel dat hij bij ons blijft", aldus de teambaas, die met spijt toegeeft dat hij 's avonds niet kon meedelen in de feestvreugde: "Ik moet al meteen weer door naar een afspraak in Wenen en daarna moeten we richting Mugello vertrekken. Ik vier het feest ergens in december wel."

Top Headlines

Oudere Top Headlines