Vettel zag kansen na touché Verstappen en Bottas: 'Vanaf toen volle druk op Max'
Sebastian Vettel is, na een tijdstraf van Max Verstappen, tweede geworden tijdens de Grand Prix van Monaco. De Duitser is de enige Ferrari op het podium, teamgenoot Charles Leclerc is uitgevallen na een touché met Nico Hulkenberg.
De Ferrari-coureur zegt het zwaar te hebben gehad. 'Het was een zware race om te managen. In Monaco kan altijd wat gebeuren en dat was ook het geval. Ik dacht dat we een goede pitstop hadden, maar Max had een betere pitstop. Ik zag ze (Bottas en Verstappen, red.) elkaar aanraken in de pitstraat, dus ik zag mijn kans schoon om daar gebruik van te maken. Vanaf toen probeerden we het vast te houden en de druk uit te voeren op Max.'
'Verstappen en Hamilton niet in de slechtste positie'
Vettel kreeg het naar eigen zeggen vooral lastig op het eind. 'Op het einde had ik het zelf erg lastig, voornamelijk met mijn achterbanden. Ik denk dat Max en Lewis niet in de slechtste positie waren wat betreft het managen van de banden, maar mijn banden werden niet warm, wat erg lastig was. Al met al is dit een goed resultaat voor ons, maar we weten dat ons nog genoeg te doen staat.'
Dit weekend stond volledig in het tegen van de overleden Niki Lauda. Lewis Hamilton had het er enorm zwaar mee, maar ook Vettel zat ermee in zijn gedachten. 'Hij zal hier altijd blijven, we zullen hem enorm missen. Hij is een icoon in de sport. Mijn gedachten gaan uit naar zijn familie.' (Foto: Ferrari F1 Media)