Verstappen over penalty in Monaco: 'Die straf maakte juist iets in mij los'
Waar menigeen verwachtte dat Max Verstappen na afloop van de Grand Prix van Monaco gefrustreerd zou zijn bleek achteraf dat de Limburger vooral vrij kalm was: 'Ik heb een mooie middag gehad.'
Een straf van vijf seconden hield Verstappen van het podium in het vorstendom, jammer voor de fans maar de Nederlander wist dat de penalty eraan zat te komen: 'Die straf maakte juist iets in mij los. Toen wist ik zeker dat ik Hamilton voorbij moest, om nog iets klaar te spelen. Ik ben dus maar gewoon blijven pushen. Eenmaal langs hem zou ik wel bij hem weg kunnen rijden, ik weet zeker dat wij daar het tempo voor hadden.'
Verstappen had de snelheid maar wist er in de smalle straten niet voorbij te komen. Lewis Hamilton zag de RB15 in zijn spiegels en gaf bij zijn team aan dat daar maar beter op een wonder gehoopt kon worden. 'Lewis stond gewoon op de verkeerde band. Die waren kapot, hij had helemaal geen grip meer', vervolgt Verstappen volgens het AD .
Inhalen in Monaco blijft lastig
'Ik probeerde alles, maar dat valt hier gewoon niet mee hier. Ik zat er zo close achter, maar verloor steeds weer het momentum, dus was het ook niet goed te plannen', concludeert Verstappen uiteindelijk. Al valt het hem niet erg zwaar, hij sluit af: 'Jammer dat ik dan nog vierde word, maar ik heb een mooie middag gehad.' (Foto: Red Bull Content Pool/Getty Images)