Verstappen dacht aan extra stop voor snelste ronde: Genoot meer van gevecht om plek twee
Max Verstappen heeft erover nagedacht een extra stop te maken om zo het punt voor de snelste raceronde te bemachtigen. De Red Bull-coureur wist namelijk zo goed als zeker dat hij door zijn vijf seconde tijdstraf toch zou terugvallen naar de vierde plaats.
Met een extra pitstop zou Verstappen slechts een plek hebben verloren aan teamgenoot Pierre Gasly, die hem eventueel weer voorbij had kunnen laten zodat de Nederlander vierde werd en een extra punt pakte voor de snelste raceronde. 'Dat hebben we overwogen', zegt Verstappen tegen Motorsport.com . 'Maar op dat moment had ik ook nog wel een reële kans om er voorbij te komen (bij Hamilton, red.) en dan win je gewoon de race.'
'Gaat uiteindelijk maar om één puntje'
Verstappen had het uitstekend naar zijn zin in de strijd met (Lewis) Hamilton en bovendien zou de beloning niet groot zijn geweest. 'Uiteindelijk gaat het ook maar om één puntje. Ik genoot er meer van om het gevecht vanaf de tweede plaats aan te gaan dan om voor die snelste raceronde te gaan.'
Uiteindelijk eindigde Verstappen als vierde zonder dat hij het punt voor de snelste ronde kon bijschrijven. Dat ging naar zijn teamgenoot Gasly, die op de vijfde plaats eindigde. (Foto: Getty Images / Red Bull Content Pool)