Honda-evolutie geroemd: ‘Briljant als je bedenkt wat voor auto Red Bull kan bouwen’


Formule 1-journalisten Scott Mitchell en Edd Straw denken dat Honda enorm goed bezig is in de ontwikkelingsrace op motorisch gebied. De huidige motor, die werd geïntroduceerd in Baku ter bevordering van de betrouwbaarheid, moet zelfs zo lang meegaan dat Red Bull dit seizoen bijna zonder motorstraf het seizoen door komt.
'Honda hoopt, gelooft of denkt dat dit een motor is die het zo'n zeven weekenden vol zal houden, wat ze nog nooit hebben gehad', zegt Mitchell in een video van Autosport . 'De motor zou het dus zo’n vijf- tot zesduizend kilometer mee moeten gaan. Als Honda het seizoen met deze motor was begonnen, had het best gekund dat we naar de eerste campagne aan het kijken waren zonder straf op motorisch gebied.'
Straw ziet veelbelovend leerpatroon bij Honda
Straw denkt echter wel dat Honda op dit moment pas net zo sterk is als Renault vorig jaar was. 'Als je kijkt naar waar Red Bull nu staat ten opzichte van vorig jaar lijkt dat er heel erg op. Nog altijd start Max Verstappen haast permanent van de derde of vierde plaats. Als je nu vraagt wat voor motorenpakket je wilt hebben, kies je nog steeds voor Ferrari of Mercedes, maar Honda boekt echt vooruitgang.'
'Wat Honda geweldig doet, is dat ze stap voor stap beter worden', vervolgt Straw, die het leerpatroon van de Japanse motorleverancier prijst. 'Het is niet zo dat ze een paar stappen vooruitzetten en dan weer terugvallen. Ik denk dat ze op de weg zijn waarmee ze de positie kunnen krijgen die ze willen, namelijk vlak bij de top twee van motorleveranciers. Dat is briljant als je bedenkt wat voor auto Red Bull kan bouwen.' (Foto: Getty Images / Red Bull Content Pool)

Top Headlines

Oudere Top Headlines