Helmut Marko over terugzetten Alex Albon: ‘Afstand richting Verstappen bleef groeien’
Vanaf volgend jaar gaat Alexander Albon verder als test- en reservecoureur bij Red Bull Racing, maar Helmut Marko laat weten dat hij ook voor andere teams mag rijden. De Red Bull-adviseur doet een boekje open over de degradatie van de Thai.
Alexander Albon is zijn stoeltje kwijtgeraakt bij Red Bull Racing, maar blijft nog wel bij de renstal als reservecoureur. Toch staat het team ook open voor andere mogelijkheden, bijvoorbeeld dat hij bij een ander team mag invallen.
“We kunnen Alex aan een ander team uitlenen als ze op korte termijn een coureur nodig hebben, zo kan hij zijn racekilometers nog maken”, begint Helmut Marko tegenover Motorsport-Total.com .
De Oostenrijker komt nog een keer terug op het besluit dat hij heeft genomen. Albon moet namelijk ruimte maken voor Sergio Perez en dat heeft een vrij simpele reden.
“Hij mist voornamelijk constantheid en verloor gewoon heel veel tijd. Alle cijfers gaven hem een onzeker gevoel. Zijn achterstand op Verstappen werd in de loop van het seizoen alleen maar groter en groter”, concludeert Marko.
Het bericht Helmut Marko over terugzetten Alex Albon: ‘Afstand richting Verstappen bleef groeien’ verscheen eerst op GP33 .