Mercedes domineert in Frankrijk en bezet de eerste startrij

Mercedes kent een uitstekend weekend in Frankrijk en heeft de sterke vrije trainingen om weten te buigen in een pole position. Lewis Hamilton ging met de eerste plek aan de haal, Valtteri Bottas maakt de 1-2 voor Mercedes weer compleet.
'Het is geen makkelijk circuit, het is vrij technisch. Valtteri (Bottas, red.) is het hele weekend snel geweest, de laatste ronde reed ik een halve seconde op Bottas, maar ik verloor de auto in de op een na laatste bocht. Ik ben blij dat ik alles uit de auto heb gehaald vandaag', aldus de Brit op Ziggo Sport na afloop van de kwalificatie.
Bottas heeft moeite met de wind
Tijdens de trainingssessies werd al duidelijk dat de wind een belangrijke rol speelt op het Circuit Paul Ricard. Bottas wist hierdoor niet het optimale uit de auto te halen: 'Het zit hem in de details. De wind veranderde dus de lijn die ik reed in sommige bochten werkte niet meer, Lewis (Hamilton, red.) deed dit beter. Het is een mooi recht stuk naar de eerste bocht, hopelijk kan ik daar wat uithalen.' (Foto: Mercedes AMG F1)