Red Bull Racing blijkt het snelste team uit officiële data van Formule 1: ‘Kan een afleiding zijn’

Max Verstappen schrok enorm van de pace van de RB16B tijdens de eerste en tweede vrije training. In VT1 leek het met een eerste en derde plaats nog goed te gaan, maar tijdens VT2 kwamen de coureurs niet verder dan de vierde en achtste plek. Nu blijkt uit officiële data van de Formule 1 dat Red Bull toch de snelste auto had.  
Het was lang geleden dat we een Ferrari 1-2 hebben gezien, maar het gebeurde gisteren toch echt in de tweede vrije training in Monaco. Charles Leclerc klokte met een 1:11.684 de snelste tijd. Max Verstappen was verbaasd over hoe competitief Ferrari was en vond Red Bull erg zwak vergeleken hen.
Toch blijkt uit officiële data van de Formule 1 dat Red Bull weldegelijk sneller was dan de W12 en SF21. “Toen ons team zich in de data verdiepte en hun prestaties uitrekende, waarbij rekening is gehouden met benzine en levensduur van de banden, stonden ze ineens wel bovenaan”, aldus Lawrence Barretto via Formula1.com .
Volgens de Formule 1-journalist kan het ook een afleidingsmanoeuvre zijn van Red Bull. “Ze hebben het steeds over het tempo van Ferrari en Mercedes, maar het zou een afleiding kunnen zijn, want zij staan er het best voor”, vervolgt hij.
Uit de data blijkt dat Red Bull Racing in de kwalificatie het snelst zou zijn met Mercedes op +0.06 en Ferrari op +0.09. Ook tijdens de race zou het team uit Oostenrijk sneller moeten zijn. Ze hebben dan een gat van 0.14 seconden richting de twee serieuze concurrenten.
Het bericht Red Bull Racing blijkt het snelste team uit officiële data van Formule 1: ‘Kan een afleiding zijn’ verscheen eerst op GP33 .

Top Headlines

Oudere Top Headlines